![Πρωτοτυπία ΔΗΠΑ για την κατάθεση των υποψηφιοτήτων για τις ευρωεκλογές Πρωτοτυπία ΔΗΠΑ για την κατάθεση των υποψηφιοτήτων για τις ευρωεκλογές](https://images.tothemaonline.com/img/path/ebeb2b13-c85f-4b92-a326-32091c88911e_dipa.jpg)
Έναν διαφορετικό τρόπο, επέλεξε η ΔΗΠΑ – Συνεργασία για την κατάθεση των υποψηφιοτήτων για τις ευρωεκλογές που θα πραγματοποιηθούν σήμερα, στο συνεδριακό κέντρο «φιλοξενία»
Όπως είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε, οι προτείνοντες τους υποψήφιους Ευρωβουλευτές θα είναι η Τασούλα Γεωργιάδου Πρόεδρος Παγκύπριου Συνδέσμου Ατόμων με αυτισμό και ο Πρόεδρος της ΔΗΠΑ, Μάριος Καρογιάν. Τους υποψήφιους θα υποστηρίξουν οι Πέτρος Ξενοφώντος- Πρώην Υπουργός Γεωργίας και Μενέλαος Κυπριανού- Ιδρυτικό στέλεχος της ΔΗΠΑ.
Συνήθως, ο κάθε υποψήφιος προτείνεται και υποστηρίζεται από άτομα που επιλέγει ο ίδιος.