Home themasports.com (Αθλητισμός) ΣΟΚΑΡΕ τη Βραζιλία και πήρε τη νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις...

ΣΟΚΑΡΕ τη Βραζιλία και πήρε τη νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Ιαπωνία, άλμα πρόκρισης για Κολομβία (ΒΙΝΤΕΟ)

Μια απρόσμενη νίκη με 2-1 κόντρα στην πανίσχυρη Βραζιλία πανηγύρισε για το τουρνουά ποδοσφαίρου Γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες η Ιαπωνία, σκοράροντας δύο φορές στις καθυστερήσεις!

Ακολουθήστε μας στο Google news

Σόκαρε τη Βραζιλία για το τουρνουά ποδοσφαίρου Γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες η Ιαπωνία!

Η πανίσχυρη και εκ των φαβορί για το χρυσό μετάλλιο «σελεσάο»,είδε τις αντιπάλους της να χάνουν πέναλτι στο 45’+2′ και προηγήθηκε με γκολ της Τζένιφερ στο 56′, ωστόσο οι Ιαπωνίδες δεν τα παράτησαν.