Home themasports.com (Αθλητισμός) Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 3-1: Ο Τζούριτσιτς τον πήρε από το χέρι, το...

Παναθηναϊκός – Πανσερραϊκός 3-1: Ο Τζούριτσιτς τον πήρε από το χέρι, το τριφύλλι επέστρεψε στις νίκες

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες στη Stoiximan Super League, καθώς επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού στο ΟΑΚΑ για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι πράσινοι προηγήθηκαν με τον Τετέ στο 10′, ο Μπετανκόρ ισοφάρισε πέντε λεπτά μετά και ο Τζούριτσιτς με δύο γκολ στο 81′ και το 89′ σφράγισε το τρίποντο.

Ο Τετέ άνοιξε το σκορ στο δέκατο λεπτό μετά από γύρισμα του Μλαντένοβιτς μέσα από τη μικρή περιοχή, με τον Κουτσογούλα να μην μπορεί να απομακρύνει την μπάλα.