Home themasports.com (Αθλητισμός) Όχι έτσι Ελλαδάρα: «Σκληρό» μάθημα από τους Σέρβους και φιλική ήττα (94-72)...

Όχι έτσι Ελλαδάρα: «Σκληρό» μάθημα από τους Σέρβους και φιλική ήττα (94-72) πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η αρχική αστοχία και η ελλιπής άμυνα, ανέδειξαν τις όποιες αδυναμίες με αντιπάλους ανάλογης δυναμικής. Η διαφορά απόδοσης και το μόνιμο «κυνήγι» του σκορ (χωρίς οι αποστάσεις να «ξεφεύγουν», ωστόσο, στη μεγαλύτερη διάρκεια), εξ αιτίας (και) του νοθρού πρώτου ημιχρόνου χαρακτηρίζει την εξέλιξη του αγώνα.

Το «γαλανόλευκο» σκορ άνοιξε μετά από 3,5 λεπτά αγώνα και η Εθνική Ελλάδας εξ αρχής κλήθηκε να διαχειριστεί διάφορες εκφάνσεις του, ακόμη και στο δεύτερο ημίχρονο στο όποιο παρέμεινε συστηματικά πίσω,