Home themasports.com (Αθλητισμός) Ντόρτμουντ-Ζανκτ Πάουλι 2-1: Ο Γκιρασί επανέφερε τους Βεστφαλούς στο δρόμο των επιτυχιών...

Ντόρτμουντ-Ζανκτ Πάουλι 2-1: Ο Γκιρασί επανέφερε τους Βεστφαλούς στο δρόμο των επιτυχιών (ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Η Ζανκτ Πάουλι προκάλεσε καρδιοχτύπια στο “Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ” όταν ισοφάρισε στο 78ο λεπτό όμως ο Γκιρασί φρόντισε να αποκαταστήσει την τάξη και την ποδοσφαιρική δικαιοσύνη στο 83′, γράφοντας το 2-1 που χάρισε τη νίκη στην Ντόρτμουντ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Επιστροφή στις νίκες για την Ντόρτμουντ.

Οι Βεστφαλοί υποδέχτηκαν την Ζανκτ Πάουλι του Μανώλη Σάλιακα (βασικός, έγινε αλλαγή στο 82ο λεπτό) και είχαν ως μονόδρομο τη νίκη, έπειτα από την ήττα τους στο πρωτάθλημα από την Ουνιόν αλλά και ενόψει του δύσκολου αγώνα που ακολουθεί με την Ρεάλ στο Champions League,