Home themasports.com (Αθλητισμός) Λύγισε στις καθυρήσεις τη Μόλντε η Γαλατά – Ανοικτοί λογαριασμοί για Χάιφα...

Λύγισε στις καθυρήσεις τη Μόλντε η Γαλατά – Ανοικτοί λογαριασμοί για Χάιφα και Γιουνγκ Μπόις

Με τον Ικάρντι να έχει γκολάρα και ασίστ, η Γαλατά λύγισε στις καθυστερήσεις την πολύ απειλητική Μόλντε και «αγκίζει» τους ομίλους τους Champions League. Στο 0-0 το Μακάμπι Χάιφα-Γιουνγκ Μπόις.

Με προβάδισμα πρόκρισης αποχώρησε από τη Νορβηγία η Γαλατασαράι, στο πρώτο ματς με τη Μόλντε για τα Playoffs του Champions League.

Η τούρκικη ομάδα επικράτησε 3-2 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ικάρντι, λυγίζοντας στις καθυστερήσεις τους -πολύ απειλητικούς- γηπεδούχους.

Η Μόλντε άνοιξε το σκορ στο 8′ με τη σκαστή κεφαλιά του Έλιγκσεν μετά από εκτέλεση κόρνερ.