Home themasports.com (Αθλητισμός) Λιόν – Ολυμπιακός 2-0: Πλήρωσε τις χαμένες ευκαιρίες και το ταξίδι στο...

Λιόν – Ολυμπιακός 2-0: Πλήρωσε τις χαμένες ευκαιρίες και το ταξίδι στο Europa League άρχισε με ήττα

Ακολουθήστε μας στο Google news

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε στο Groupama Stadium. Οι ερυθρόλευκοι ηττήθηκαν 2-0 από τη Λιόν για την 1η αγωνιστική της League Phase του Europa League και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στα επόμενα παιχνίδια

Οι Γάλλοι άσκησαν πίεση από τα πρώτα λεπτά, με τους Πειραιώτες βέβαια να αντέχουν στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, ενώ κατά τη διάρκεια του αγώνα είχαν μεγάλες ευκαιρίες για το γκολ. Στο δεύτερο 45λεπτο, ο ρυθμός άνοιξε και η Λιόν βρήκε δύο γκολ