Home themasports.com (Αθλητισμός) Κάζο ολκής για την Μπάγερν Μονάχου, αποκλείστηκε από τη Ζααρμπρίκεν της 3ης...

Κάζο ολκής για την Μπάγερν Μονάχου, αποκλείστηκε από τη Ζααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Ηχηρή «σφαλιάρα» για την Μπάγερν Μονάχου. Η ομάδα του Τόμας Τούχελ γνώρισε τον αποκλεισμό από τη φάση των «32» του Κυπέλλου Γερμανίας χάνοντας 2-1 στην έδρα της Ζααρμπρίκεν της 3ης κατηγορίας!

Μάλιστα, οι τρομεροί γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις!

Οι Βαυαροί -που αγωνίστηκαν με αρκετούς βασικούς- προηγήθηκαν στο 16′ με τον Μίλερ. Ωστόσο, η Ζααρμπρίκεν δεν… πολυχαμπάριασε. Αρχικά, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45’+1′) με τον Σοντχάιμερ. Στο δεύτερο, όχι μόνο άντεξε στην αφόρητη πίεση των φιλοξενούμενων,