Home themasports.com (Αθλητισμός) Γκολ για… σεμινάριο με τέσσερις πάσες η Εξέλσιορ, λυτρώθηκε στο τέλος με...

Γκολ για… σεμινάριο με τέσσερις πάσες η Εξέλσιορ, λυτρώθηκε στο τέλος με Σπάρτα Ρότερνταμ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Εξέλσιορ κατάφερε να επικρατήσει στο φινάλε του αγώνα με την Σπάρτα Ρότερνταμ, όμως το γκολ που πέτυχε στο 94’ αξίζει να αποτελέσει παράδειγμα προς μίμηση.

Ήταν το 93ο λεπτό του αγώνα Εξέλσιορ-Σπάρτα Ρότερνταμ για την 7η αγωνιστική της Eredivisie, με τις δύο ομάδες να είναι στο 1-1 και όλα να δείχνουν πως το συγκεκριμένο παιχνίδι θα λήξει χωρίς νικητή.

Όμως κάποιοι δεν υπολόγισαν την αντίδραση και το πάθος που έβγαζαν στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι, οι οποίοι σε ένα επιθετικό transition για σεμινάριο κατάφεραν να σκοράρουν και να πάρουν το ματς!