Home themasports.com (Αθλητισμός) Φορτσάτη θα υποδεχθεί η Γαλατάσαραϊ τον ΠΑΟΚ, πήρε σούπερ νίκη στο ντέρμπι...

Φορτσάτη θα υποδεχθεί η Γαλατάσαραϊ τον ΠΑΟΚ, πήρε σούπερ νίκη στο ντέρμπι με τη Φενέρ του Μουρίνιο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με πανέμορφα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και υπεροχή έναντι της Φενέρμπαχτσε του Ζοσέ Μουρίνιο, η Γαλατασαράι έφτασε στο 3-1 στο μεγάλο ντέρμπι, λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ!

Ακολουθήστε μας στο Google news

Με πρωταγωνιστές τους Οσιμέν, Μέρτενς και Λούκας Τορέιρα, η Γαλατασαράι «έφτιαξε» φοβερά τον κόσμο της, με την ευρεία επικράτηση στο ντέρμπι απέναντι στη Φενέρμπαχτσε, ενόψει και της έναρξης των αγώνων στη League Phase του Europa League, κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Η αντίπαλος της ελληνικής ομάδας άνοιξε το σκορ με το υπέροχο βολέ του Λούκας Τορέιρα εκτός περιοχής στο 20ο λεπτό,