Home themasports.com (Αθλητισμός) Αδιανόητο κάζο για Λιόν πριν τον Ολυμπιακό: Ισοφάρισε στο 93′, αλλά έχασε...

Αδιανόητο κάζο για Λιόν πριν τον Ολυμπιακό: Ισοφάρισε στο 93′, αλλά έχασε στο 95′ από τη Μαρσέιγ των 10 παικτών!

Σε ένα τρελό παιχνίδι με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, η Μαρσέιγ που έπαιζε με δέκα από το 5ο λεπτό κατάφερε να πάρει το διπλό στην έδρα της Λιόν, παρότι είχε ισοφαριστεί στο 93’.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Ένα σενάριο που ίσως να μην σκεφτόταν ούτε ένας σεναριογράφος εκτυλίχθηκε το βράδυ της Κυριακής στο «Groupama». Λίγες ημέρες πριν το εν λόγω γήπεδο ανοίξει τις πόρτες του για να φιλοξενήσει το Λιόν-Ολυμπιακός, οι φίλοι του γαλλικού ποδοσφαίρου βίωσαν ένα συγκλονιστικό ματς που βρήκε την εκπληκτική Μαρσέιγ να επικρατεί με σκορ 3-2.