![Πετρίδειος Δημοτική Βιβλιοθήκη: Φιλοξένησε δυο δραστικές αφηγήσεις (ΦΩΤΟ) Πετρίδειος Δημοτική Βιβλιοθήκη: Φιλοξένησε δυο δραστικές αφηγήσεις (ΦΩΤΟ)](https://www.taxidromos24.com/wp-content/uploads/2024/02/50F2FFD3-5B3D-4FEB-9443-4EDB45DF6C2C.jpeg)
Δύο υπέροχες διαδραστικές αφηγήσεις φιλοξένησε η Πετρίδειος Δημοτική Βιβλιοθήκη Γεροσκήπου την Κυριακή .
Σύμφωνα με σχετικό δελτίο τύπου η Πετρίδειος Δημοτική Βιβλιοθήκη Γεροσκήπου φιλοξένησε την συγγραφέα Σύλβια Α. Λουκά με το παιδικό βιβλίο της ‘’Γιαγιά, Σοφία’’.
Η αφήγηση, προσαρμοσμένη σε κάθε περίπτωση στην ηλικία των παιδιών πέρασε πολλά μηνύματα σε όλους και συγκίνησε μικρούς και μεγάλους , όπως η Σοφία χρειάζεται τη γιαγιά μα και η γιαγιά τη Σοφία, δείχνοντας την αμοιβαία ανάγκη και στήριξη που χρειάζονται οι γενιές.