Home sport-fm.com.cy (Αθλητισμός) ΑΠΟΕΛ – Ρίγας ΦΣ 2-1 (2-4 πεν.): Παράταση, πέναλτι και… αντίο Europa...

ΑΠΟΕΛ – Ρίγας ΦΣ 2-1 (2-4 πεν.): Παράταση, πέναλτι και… αντίο Europa League – Η πορεία συνεχίζεται! (Video)

Η πορεία του ΑΠΟΕΛ έμελλε να τελειώσει και στο Europa League, στον επαναληπτικό αγώνα με την Ρίγας ΦΣ στο ΓΣΠ. Όμως, η ευρωπαϊκή του πορεία γενικώς, θα συνεχιστεί στο League Phase του Europa Conference League (την Παρασκευή 30/8 θα μάθει αντίπαλους στην κλήρωση).

Οι γαλαζοκίτρινοι κατάφεραν και κέρδισαν τη λετονική ομάδα στα πλέι οφ του Europa League με το ίδιο σκορ που έχασαν στο πρώτο ματς (2-1),