Αισιοδοξία για τη νέα τουριστική χρονιά του 2024, εκφράζει ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Ταξιδιωτικών Πρακτόρων Κύπρου (ACTA) κ. Βασίλης Σταματάρης.
Μιλώντας στην Ετήσια Γενική Συνέλευση των μελών του ACTA ανάφερε ότι λαμβάνοντας όλα τα δεδομένα υπόψη, είμαστε αισιόδοξοι για τη νέα χρονιά. Τα μηνύματα που λαμβάνουμε από τώρα, πρόσθεσε, είναι θετικά. Ωστόσο, επισήμανε, χρειάζεται σκληρή εργασία για να μετατραπεί το ενδιαφέρον σε πράξη.
Ο ACTA, όπως πάντα, διευκρίνισε, θα αναλάβει όλες τις αναγκαίες πρωτοβουλίες για να ανταποκριθεί στο έργο του.