Με ζεϊμπέκικο, «Ζορμπά», νησιώτικα αλλά, πρωτίστως, με λόγια και πράξεις αναγνώρισης της μακροχρόνιας θητείας και προσφοράς του, το NYPD αποχαιρέτισε τον Διοικητή Κ-9 του Τμήματος Συγκοινωνιών, Ιωάννη Πάππα (John Pappas), ο οποίος αφυπηρέτησε μετά από 29 χρόνια υπηρεσίας.
Στην τελετή αποχαιρετισμού, η οποία έλαβε χώρα με κάθε επισημότητα το πρωί της Τετάρτης, στις εγκαταστάσεις του Τμήματος, στη συμβολή της Νόρθερν Μπούλεβαρντ με την 33η Οδό, στο Λονγκ Αϊλαντ Σίτυ, πλήθος συναδέλφων, αλλά και φίλων, έσπευσε προκειμένου να σφίξει το χέρι του απερχόμενου Διοικητή και να ευχηθεί «καλή σταδιοδρομία».