![Προκήρυξη δεύτερου σχεδίου χορηγιών για φοιτητικές εστίες στην παλιά Λευκωσία Προκήρυξη δεύτερου σχεδίου χορηγιών για φοιτητικές εστίες στην παλιά Λευκωσία](https://reporter.com.cy/images/ASxrIXPCyBHHSL6J0y1b4JjNR9Y=/736268/fill-480x480/2023/12/06/300.jpg)
Το Τμήμα Πολεοδομίας και Οικήσεως προχώρησε στην προκήρυξη της δεύτερης Πρόσκλησης Υποβολής Αιτήσεων για το Σχέδιο Χορηγιών για Φοιτητικές Εστίες / Φοιτητικά Δωμάτια στην εντός των τειχών πόλη της Λευκωσίας με το συνολικό ποσό που θα διατεθεί για τις ανάγκες του σχεδίου να ανέρχεται στα €15εκ.
Στην ανακοίνωση του Δήμου Λευκωσίας, διευκρινίζεται ότι το σχέδιο περιλαμβάνεται στο Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας Κύπρου για την περίοδο 2021 – 2026 και χρηματοδοτείται από τον Μηχανισμό Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας της Ευρωπαϊκής Ένωσης,