Home reporter.com.cy (Αθλητισμός) ΒΙΝΤΕΟ: Το επιθετικό φάουλ που έδωσε ο Θεουλή, το σωτήριο VAR και...

ΒΙΝΤΕΟ: Το επιθετικό φάουλ που έδωσε ο Θεουλή, το σωτήριο VAR και τα δύο γκολ σε πέντε λεπτά

Μια περιπετειώδης φάση, εκτυλίχθηκε στο 19ο λεπτό του αγώνα ανάμεσα σε ΑΕΛ και ΑΕΚ, στο Αλφαμέγα Αρένα, με τον Παναγιώτη Ζαχαρίου να πέφτει εντός της περιοχής της ΑΕΚ, μετά από επαφή με τον Άνχελ Γκαρθία και τον διαιτητή Χρυσοβαλάντη Θεουλή να δείχνει επιθετικό φάουλ, σε βάρος του ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ.

Αμέσως, ο ξένος VARίστας παρενέβη και κάλεσε τον διαιτητή να δει ξανά τη φάση, με αποτέλεσμα ο Θεουλή να δείξει την άσπρη βούλα, με τον Ανδρέα Μακρή να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να νικά τον Αθανασιάδη για το 1-0.