Home reporter.com.cy (Αθλητισμός) ΒΙΝΤΕΟ: Κρατούσε πυξίδα και δραπέτευσε από το Δασάκι ο Άρης-Συνεχίζει το κυνήγι...

ΒΙΝΤΕΟ: Κρατούσε πυξίδα και δραπέτευσε από το Δασάκι ο Άρης-Συνεχίζει το κυνήγι της Πάφου

Με νίκη συνέχισε ο Άρης τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, αφού επικράτησε το Εθνικού με 1-2 στο Δασάκι Άχνας.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία κατάφερε να σκοράρει δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα 22 λεπτά του αγώνα και στη συνέχεια έκανε διαχείριση του αγώνα, χάνοντας κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το δίκτυ του σκορ.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία σκόραρε στο 19ο λεπτό με τον Μαγιαμπέλα, γράφοντας το 0-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα έπειτα από μελέ στην περιοχή του Εθνικού,