![Ισόπαλη με την Ανδόρα και πρόκριση ως πρώτη για την Κύπρο Ισόπαλη με την Ανδόρα και πρόκριση ως πρώτη για την Κύπρο](https://reporter.com.cy/images/Xrz0c6AfgruFJhfiIu_RA_avssk=/770344/fill-480x480/2024/04/12/1712916248.jpg)
Μετά από ένα δραματικό αγώνα που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, Κύπρος και Ανδόρα εξήλθαν ισόπαλες 2-2 σε αγώνα για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική του 1ου preliminary round του UEFA Futsal EURO 2026.
Απόλυτη ισορροπία στον όμιλο για Κύπρο και Ανδόρα (από δύο νίκες και μια ισοπαλία, 7 τέρματα υπέρ, 5 κατά), με την Εθνική μας να τερματίζει πρώτη αφού σε ολόκληρο του τουρνουά, δεχτηκε λιγότερες κίτρινες κάρτες από την αντίπαλο της.
Η Εθνική μας, έχοντας την στήριξη εκατοντάδων μαθητών που δημιούργησαν πρωτοφανή για την Εθνική Futsal ατμόσφαιρα,