![Δεν (χ)άρηκε ούτε η ΑΕΚ, ούτε ο Άρης στην Αρένα, αλλά μόνο ο ΑΠΟΕΛ στο +6 Δεν (χ)άρηκε ούτε η ΑΕΚ, ούτε ο Άρης στην Αρένα, αλλά μόνο ο ΑΠΟΕΛ στο +6](https://reporter.com.cy/images/YwdclNS7VVJWmRyL5zQ2_qSelNI=/759515/fill-480x480/2024/03/04/SSAK7765.jpg)
Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν ΑΕΚ και Άρης στην Αρένα, για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος, χαρίζοντας χαμόγελα στον ΑΠΟΕΛ, μιας και άνοιξε την ψαλίδα στην κορυφή που βρίσκεται στο +6. Συγκεκριμένα, μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα, ο Άρης βρίσκεται στους 57 βαθμούς στη δεύτερη θέση, η ΑΕΚ στους 56 βαθμούς στην τρίτη θέση και ο ΑΠΟΕΛ στην κορυφή με 63 βαθμούς.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, προβάδισμα στο σκορ πήρε από νωρίς στο ντέρμπι η ΑΕΚ.
Μόλις στο 5′ ο Τόνγκια άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ.