![Κέρδισε την ΑΕΖ και ανέβηκε ψηλά ο Εθνικός Κέρδισε την ΑΕΖ και ανέβηκε ψηλά ο Εθνικός](https://reporter.com.cy/images/dYkh6NDulKSLEeunTR4rgpMsUBE=/759220/fill-480x480/2024/03/03/VIK_4065.jpg)
Νικητής έφυγε από το Ζακάκι ο Εθνικός Άχνας, ο οποίος με πέναλτι του Καμπρέρα, κατάφερε να επικρατήσει της ΑΕΖ και να ανέβει ψηλά στη βαθμολογία.
Ο Πεχλιβάνης κατάφερε να κερδίσει το πέναλτι για την ομάδα της Άχνας, στο 65ο λεπτό, όταν ο Αντωνίου απέκρουσε την προσπάθειά του με τα χέρια. Το τέρμα έφερε ο Καμπρέρα που εκτέλεσε την μπάλα από τα έντεκα μέτρα και στη συνέχεια, ο Εθνικός κατάφερε να αφήσει την εστία του απαραβιάστη, φεύγοντας από το Ζακάκι με τη νίκη.