![Aνοίγει το Σάββατο η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Aνοίγει το Σάββατο η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος](https://reporter.com.cy/images/RFhQ8hntbzH3x4KbGjgRRns-m3g=/707801/fill-480x480/2023/08/25/cats_UH68HAg.jpg)
Με δύο αγώνες ανοίγει αύριο η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta, η οποία θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα 28 Αυγούστου, με εξαίρεση το ντέρμπι ΑΠΟΕΛ-Πάφος, το οποίο αναβλήθηκε λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων της ομάδας της Λευκωσίας και θα καθοριστεί σε μεταγενέστερο στάδιο.
Αύριο, Σάββατο, η Καρμιώτισσα θα υποδεχθεί την Ομόνοια και ο Οθέλλος Αθηαίνου, μετά την έκπληξη της πρεμιέρας όταν απέσπασε ισοπαλία εκτός έδρας από τον Απόλλωνα, θα φιλοξενήσει την Ανόρθωση. Και οι δύο αγώνες θα αρχίσουν στις 20:00.