![Μοίρασαν από ένα γκολ ΑΠΟΕΛ και Βόλος στο ΓΣΠ Μοίρασαν από ένα γκολ ΑΠΟΕΛ και Βόλος στο ΓΣΠ](https://reporter.com.cy/images/f_NF25EClgeUGVXqPJInQBEhn98=/699597/fill-480x480/2023/07/20/GMI_6552.jpg)
Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν ΑΠΟΕΛ και Βόλος στο ΓΣΠ, όπου ήταν και το τελευταίο φιλικό παιχνίδι των γαλαζοκτρίνων, πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων για τη σεζόν 2023-24
Για την ιστορία το σκορ άνοιξε ο Μπαριέντος στο 11′, ενώ οι γηπεδούχοι το έφεραν στα ίσα με το πανέμορφο γκολ του Μαρκίνιος στο 79′.
Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ με εξαιρετική ντρίμπλα απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.