![Ο καταπέλτης του Blue Horizon λύγισε από ρατσισμό Ο καταπέλτης του Blue Horizon λύγισε από ρατσισμό](https://www.provocateur.gr/image/s700x405/fill/path/storage/202309/blue-horizon-1.jpg)
Οι λεπτομέρειες της υπόθεσης της δολοφονίας του Αντώνη σοκάρουν και τα ηχητικά ξεχειλίζουν από κυνισμό. «Τίποτα, δεν με βλέπω καλά» λέει με ανησυχία για τον εαυτό του ο Ύπαρχος του Blue Horizon, που μερικά λεπτά πριν έσπρωχνε με θυμό έναν άνθρωπο από τον καταπέλτη. Και ο λόγος; Τον λέει στη συνέχεια στον Πλοίαρχο, χωρίς αναστολές. «Εγώ νόμιζα ότι δεν είχε εισιτήριο. Ένας παλαβός ήταν. Νόμιζα ότι ήταν μαύρος, ότι ήταν Πακιστανός».
Κυνικό;