![Κάναμε τις προβλέψεις μας για τα Όσκαρ κι ας πάμε κουβά Κάναμε τις προβλέψεις μας για τα Όσκαρ κι ας πάμε κουβά](https://www.provocateur.gr/image/s700x405/fill/path/storage/202403/Oppenheimer_Oscar.jpg)
Κοντοζυγώνει η ώρα. Την άλλη Κυριακή (10/3 – ΟΚ, ξημερώματα Δευτέρας 11/3 για τα μέρη μας) έχουμε γιορτή, των Όσκαρ την απονομή. Κάναμε και ρίμα – και μπράβο μας. Θα είναι η 96η κατά σειρά (τελετή) και τι θα μας φέρει; Είπαμε να μπούμε στο παιχνίδι των προβλέψεων. Κι ας πάμε «κουβά» – σημασία έχει η συμμετοχή!
Γράφει ο Γιώργος Καραχάλιος
Νιώσαμε για λίγο μέλος της Ακαδημίας προσπαθώντας να διαβλέψουμε αυτό που θα (θέλαμε) να συμβεί στις βασικές κατηγορίες.