![Κι όμως, θα είναι σαν να κάνεις «δίαιτα» αλλά δεν θα κάνεις Κι όμως, θα είναι σαν να κάνεις «δίαιτα» αλλά δεν θα κάνεις](https://www.provocateur.gr/image/s700x405/fill/path/storage/202309/julia-roberts-pizza-e1695992127240.webp)
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι στις διακοπές: εκείνοι που καταφέρνουν να μεταφέρουν αυτούσιες τις ρουτίνες που τους ευχαριστούν και εμείς που απλώς δεν ακολουθούμε κανένα πρόγραμμα. Ας σου μιλήσω για τη φίλη μου την Ελένη. Η Ελένη λοιπόν γυμνάζεται πολύ όλο τον χειμώνα. Και επειδή ακριβώς δεν θέλει να κάνει παύση ούτε στη διάρκεια των διακοπών, ξυπνά το πρωί στις 07:30 και κάνει 10.000 σχοινάκια. Κάθε πρωί. Το απόγευμα επίσης θα φροντίσει να κάνει 10km τρέξιμο. Θα μου πεις ότι αυτό δεν είναι διακοπές αλλά μαρτύριο.