Home protathlima.com (Αθλητισμός) ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ μετά από 28 χρόνια με σούπερ ΜΟΛ! Μπήκε αλλαγή, απέκρουσε πέναλτι...

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ μετά από 28 χρόνια με σούπερ ΜΟΛ! Μπήκε αλλαγή, απέκρουσε πέναλτι και… σκόραρε!

Κυπελλούχος Ελβετίας ο Τζόελ Μολ!

Ο διεθνής τερματοφύλακας με την Εθνική Κύπρου, πέρασε ως αλλαγή στο τελευταίο λεπτό της παράτασης του αγώνα της Σερβέτ με την Λουγκάνο και ήταν πρωταγωνιστής στην διαδικασία των πέναλτι.

Η Λουγκάνο έχασε 4 πέναλτι- ο Μολ απέκρουσε τα 3, ενώ σκόραρε και αυτός ένα γκολ και απέκρουσε την τελευταία εκτέλεση των αντιπάλων.

Το ρεπορτάζ απο το sport-fm.gr:

Ιστορική στιγμή για τη Σερβέτ που λύγισε στα πέναλτι με 9-8 τη Λουγκάνο και κατέκτησε το Κύπελλο Ελβετίας.