![Συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου Τάλας στο πρόγραμμα KA121-SCH Συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου Τάλας στο πρόγραμμα KA121-SCH](https://paideia-news.com/assets/images/articles/212-0.DIMOTIKO-TALAS-ATHINA.jpg)
Το Δημοτικό Σχολείο Τάλας έχει αποκτήσει τη διαπίστευση ERASMUS+ KA121-SCH, Accreditation for an individual organisation, η οποία έχει ισχύ από το 2022 μέχρι και το 2027 και αφορά σε κινητικότητες προσωπικού και μαθητών/τριών. Η διαπίστευση αυτή πιστοποιεί ότι ο σχολικός μας οργανισμός έχει την πρόθεση να συμμετάσχει σε ποιοτικές διασυνοριακές κινητικότητες στο πλαίσιο της Βασικής Δράσης 1 του προγράμματος Erasmus+ (2021-2027).
Επιγραμματικά, οι στόχοι του προγράμματός μας είναι η συμπεριληπτική κουλτούρα, η επιμόρφωση των εκπαιδευτικών του σχολείου μας σε θέματα ειδικής εκπαίδευσης και διαπολιτισμικής εκπαίδευσης,