![Πλοήγηση στο μέλλον της Εκπαίδευσης στο Βερολίνο: Εκπαιδευτικό ταξίδι με καινοτόμες τεχνολογίες Πλοήγηση στο μέλλον της Εκπαίδευσης στο Βερολίνο: Εκπαιδευτικό ταξίδι με καινοτόμες τεχνολογίες](https://paideia-news.com/assets/images/articles/262-0.ELEHTERIOU-MARIA.jpg)
Από το Διαπιστευμένο Στ’ Δημοτικό Σχολείο Λεμεσού (ΚΒ) – Αγ. Νικολάου
Ξεκινώντας μια μεταμορφωτική αναζήτηση, η εκπαιδευτικός Μαρία Ελευθερίου από το Στ’ Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου Λεμεσού (ΚΒ), έκανε πρόσφατα ένα αξιοσημείωτο ταξίδι στο Βερολίνο. Σκοπός ήταν να συμμετάσχει σε ένα σεμινάριο Erasmus+ με τίτλο «Transforming Education: Integrating AI, AR, VR, and 3D Printing for Effective Learning». Αυτό το συναρπαστικό πενθήμερο πρόγραμμα υποσχέθηκε να φέρει επανάσταση στις μεθοδολογίες διδασκαλίας, αγκαλιάζοντας την πιο προηγμένη τεχνολογία.
Από την αρχή,