![Στο 3ο Φόρουμ Δημάρχων συμμετείχε ο Δήμος Λευκωσίας Στο 3ο Φόρουμ Δημάρχων συμμετείχε ο Δήμος Λευκωσίας](https://www.offsite.com.cy/sites/default/files/2023-10/ece-test.png)
Στο 3ο Φόρουμ των Δημάρχων που οργανώθηκε από την Οικονομική Επιτροπή των Ηνωμένων Εθνών για την Ευρώπη (UNECE) στο πλαίσιο της Εβδομάδας Αστικής Ανθεκτικότητας, συμμετείχε η Δημοτική Σύμβουλος Λευκωσίας Ισαβέλλα Τύμβιου εκπροσωπώντας τον Δήμαρχο Κωνσταντίνο Γιωρκάτζη.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου Λευκωσίας το 3ο Φόρουμ των Δημάρχων πραγματοποιήθηκε στις 2 και 3 Οκτωβρίου στη Γενεύη με μθέμα την «Αστική ανάπλαση προς το 2030».
Αναφέρεται ότι η εβδομάδα Αστικής Ανθεκτικότητας της UNECE συγκέντρωσε εκπροσώπους εθνικών κυβερνήσεων,