Home omonoianews.com (Αθλητισμός) Ημίχρονο: Ισορροπημένο παιχνίδι με κάποιες μεγάλες ευκαιρίες και κανένα γκολ

Ημίχρονο: Ισορροπημένο παιχνίδι με κάποιες μεγάλες ευκαιρίες και κανένα γκολ

Μπήκε καλύτερα στο γήπεδο η Ανόρθωση, επιτέθηκε και έχασε τις πρώτες ευκαιρίες. Φαινόταν κάπως μουδιασμένη στα πρώτα λεπτά η ομάδα, με τις επιλογές να μην είναι καλές στις μεταβιβάσεις στην επίθεση. Η αναγκαστική αλλαγή του Μπέζους, στη θέση του οποίου μπήκε ο Αλιούμ έφερε αναγκαστική διαφοροποίηση, με την ΟΜΟΝΟΙΑ πάντως να αρχίζει να πατάει καλύτερα όσο περνούσε ο χρόνος και να απειλεί σε 1-2 περιπτώσεις.

Εξακολουθούσε πάντως η Ανόρθωση να δείχνει πιο απειλητική σε ένα ανοικτό παιχνίδι με την ΟΜΟΝΟΙΑ να το παίρνει σε πιο αργό τέρμπο και τους γηπεδούχους να βγάζουν περισσότερη ένταση και ταχύτητα.