Home omonoianews.com (Αθλητισμός) Εθνική Κύπρου: Ξεκίνημα με το δεξί στο Nations League με “χρυσό” σκόρερ...

Εθνική Κύπρου: Ξεκίνημα με το δεξί στο Nations League με “χρυσό” σκόρερ τον Πίττα – Έμειναν στον πάγκο οι πράσινοι Διεθνείς

Η Εθνική Κύπρου ξεκίνησε με νίκη την προσπάθεια της στο Nations League επικρατώντας της Εθνική Λιθουανίας εκτός έδρας με 0-1 στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Κατηγορίας της διοργάνωση.

Η Κύπρος ξεκίνησε τον αγώνα με ορισμένα αμυντικά κενά στο πρώτο ημίχρονο, επιτρέποντας στους Λιθουανούς να δημιουργήσουν ευκαιρίες για γκολ, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να σκοράρουν.

Παρά τις δυσκολίες, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να αξιοποιήσει την πρώτη της τελική ευκαιρία στο 34ο λεπτό,