![Μην ξεχάσετε: Γυρίζουμε πίσω τα ρολόγια μας στις 29 Οκτωβρίου Μην ξεχάσετε: Γυρίζουμε πίσω τα ρολόγια μας στις 29 Οκτωβρίου](https://limassoltoday.com.cy/wp-content/uploads/2023/10/%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CF%8E%CF%81%CE%B1%CF%82-%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B9-%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9-%CF%84%CE%B6%CE%B9%CF%86.gif)
Tην τελευταία Κυριακή του Οκτωβρίου 2023, δηλαδή μεθαύριο 29 Οκτωβρίου αναμένεται να γίνει η αλλαγή ώρας και τα ρολόγια να γυρίσουν μία ώρα πίσω. Συγκεκριμένα οι δείκτες των ρολογιών στις 04:00 το πρωί θα πρέπει να δείχνουν 03:00 π.μ.
Θα πρέπει να γυρίσουμε τα ρολόγια μας μία ώρα πίσω, δίνοντας τη σκυτάλη στην χειμερινή ώρα.
Η αλλαγή θα γίνει, όπως και κάθε χρόνο την τελευταία Κυριακή του Οκτωβρίου, δηλαδή φέτος στις 29 του μήνα, στις 04:00 π.μ θα πρέπει να γυρίσουμε τους δείκτες στις 03:00 π.μ.