![Frederick: Βράβευσε τους φοιτητές και φοιτήτριές του που διαπρέπουν στον αθλητισμό Frederick: Βράβευσε τους φοιτητές και φοιτήτριές του που διαπρέπουν στον αθλητισμό](https://limassoltoday.com.cy/wp-content/uploads/2024/05/frederick-frederick-university-cyprus-frederick-news.jpg)
Η τελετή βράβευσης πραγματοποιήθηκε σε εορταστική ατμόσφαιρα, στη μεγάλη αίθουσα εκδηλώσεων του Πανεπιστημίου Frederick στη Λεμεσό και, στο πλαίσιό της, αφενός αναδείχθηκε ο αθλητισμός ως ένα σημαντικό κομμάτι του πολιτισμού μας και αφετέρου επιβραβεύθηκαν οι φοιτητές και φοιτήτριες – αθλητές και αθλήτριες, που συνδυάζουν με επιτυχία αυτούς τους δύο πολύ απαιτητικούς ρόλους.
Τα βραβεία και μετάλλια απένειμαν η κα Κωνσταντίνα Παφίτη, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού (ΚΟΑ), ο τέως Πρόεδρος του ΚΟΑ, κ. Ανδρέας Μιχαηλίδης, η Πρόεδρος του Συμβουλίου του Πανεπιστημίου Frederick,