![Στο Λύκειο Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος» ο Ευρωβουλευτής Κώστας Μαυρίδης (φώτο) Στο Λύκειο Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος» ο Ευρωβουλευτής Κώστας Μαυρίδης (φώτο)](https://larnakaonline.com.cy/wp-content/uploads/2024/02/428599120_1143835560340679_8427595845358406051_n.jpg)
Το Λύκειο Αραδίππου «Τάσος Μητσόπουλος» φιλοξένησε πρόσφατα τον Ευρωβουλευτή Κώστα Μαυρίδη, στο πλαίσιο του προγράμματος «Σχολείο Πρεσβευτής του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου».
Ο κ. Μαυρίδης απευθύνθηκε σε μια ομάδα μαθητών καθώς και στους Δόκιμους Πρεσβευτές του σχολείου, που έχουν αναλάβει τον ρόλο των πρεσβευτών για την Ευρωπαϊκή Ένωση.
Κατά τη διάρκεια της παρουσίασής του, ο κ. Μαυρίδης εστίασε σε θέματα που αφορούν την Ευρωπαϊκή Ένωση, την πολιτότητα και τις αρχές που διέπουν τους Ευρωπαίους πολίτες.
Ακολούθησε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση,