![Σε καλό δρόμο η Πανεπιστημιακή Σχολή στη Λάρνακα Σε καλό δρόμο η Πανεπιστημιακή Σχολή στη Λάρνακα](https://larnakaonline.com.cy/wp-content/uploads/2024/04/panepistimia_3-1.jpg)
ΓΡΑΦΕΙ Ο ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΟΥ
Ακόμα ένα σημαντικό βήμα για υλοποίηση του μεγάλου στόχου της Λάρνακας, να φιλοξενήσει πανεπιστημιακή σχολή του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου, εξήγγειλε ο πρύτανης του ΤΕΠΑΚ Παναγιώτης Ζαφείρη, ο οποίος ανακοίνωσε ότι το Υπουργείο Οικονομικών αξιολόγησε θετικά τη μελέτη οικονομικής βιωσιμότητας-σημείωμα έργου που ετοίμασε αρχές του τρέχοντος έτους το πανεπιστήμιο αναφορικά με τη δημιουργία Σχολής Θαλάσσιων Επιστημών, Τεχνολογίας και Βιώσιμης Ανάπτυξης στη Λάρνακα.
Σε ανάρτησή του, ο κ. Ζαφείρης σημειώνει ότι το επόμενο βήμα είναι η σύσταση Διεθνούς Συμβουλευτικής Επιτροπής,