![Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα από το πολύνεκρο δυστύχημα στα Τέμπη Ένας χρόνος συμπληρώνεται σήμερα από το πολύνεκρο δυστύχημα στα Τέμπη](https://larnakaonline.com.cy/wp-content/uploads/2024/02/5822425-scaled-1.jpg)
Μια πρωτοφανής τραγωδία που συγκλόνισε ολόκληρη την κοινωνία σε Ελλάδα και Κύπρο, «τραυματίζοντας» ανεξίτηλα πολλούς ανθρώπους. Ο ψυχολόγος Γιώργος Πογιατζής μαζί με ομάδα επιστημόνων, επιστρατεύτηκαν τότε από την ΠΟΦΕΝ και το Προξενείο της Κύπρου στη Θεσσαλονίκη για να στηρίξουν τους Κύπριους φοιτητές που επηρεάστηκαν άμεσα ή έμμεσα από την σιδηροδρομική τραγωδία…
Ένα χρόνο μετά, ο κύριος Πογιατζής μιλά στο AlphaΝews.Live και περιγράφει τα όσα άκουσε και βίωσε στην ελληνική συμπρωτεύουσα, στο πλευρό των Κύπριων φοιτητών. Όπως παραδέχεται, ακόμη και ο ίδιος κλήθηκε να διαχειριστεί τον φόβο του για την κατάσταση με την οποία θα ερχόταν αντιμέτωπος,