![Ανόρθωση-ΕΝΑΔ, πάμε 10 χρόνια πίσω (φωτος) Ανόρθωση-ΕΝΑΔ, πάμε 10 χρόνια πίσω (φωτος)](https://www.kerkida.net/sites/default/files/2023-09/IMG_0324-(1024x683).jpg)
Το ζευγάρι ανάμεσα σε Ανόρθωση και ΕΝΑΔ έβγαλε η σημερινή κλήρωση του κυπέλλου Α’ και Β’ κατηγορίας στο πλαίσιο του πρώτου γύρου.
- Ανόρθωση/Καϊάφας
Οι δυο ομάδες βρέθηκαν ξανά αντιμέτωπες σε πρώτο γύρο κυπέλλου πριν από δέκα χρόνια με την Ανόρθωση να παίρνει την πρόκριση με 4-2. Σε ένα παιχνίδι που η ΕΝΑΔ έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Αμμοχώστου αφού προηγήθηκε με 0-1 και 1-2. Τα γκολ της Ανόρθωσης πέτυχαν οι Λαϊφης, Ιακοβένκο (2) και Κάλβο.