![Η ουσία και η τυπολατρεία Η ουσία και η τυπολατρεία](https://cyprustimes.com/wp-content/uploads/2024/04/sxoleiakkvp.jpg)
Η Επίτροπος Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα, έδωσε την άδεια της, υπό προϋποθέσεις, να τοποθετηθούν κάμερες στα σχολεία. Συγκλονιστική εξέλιξη!
Μα σοβαρολογούμε τώρα; Σχεδόν κάθε μέρα η δημόσια περιουσία καταστρέφεται από νεαρούς που γνωρίζουν ότι τα σχολικά κτήρια είναι ξέφραγα αμπέλια και περιμέναμε το πράσινο φως από την Επίτροπο;
Τα φαινόμενα σχολικού εκφοβισμού επίσης παίρνουν διαστάσεις επιδημίας και μεις αναμέναμε την ολοκλήρωση της διαβούλευσης ΥΠΠΑΝ – Επιτρόπου;
Δεν υποτιμώ καθόλου τον ρόλο και το έργο του Γραφείου της Επιτρόπου Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων,