Home city.sigmalive.com(Κύπρος) Αθλητής αγωνίστηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες με Covid και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο

Ο σπουδαίος Αμερικανός σπρίντερ, Νόα Λάιλς, έφυγε με αμαξίδιο και συνοδεία γιατρών από τον στίβο του «Σταντ Ντε Φρανς» μετά τον χθεσινό τελικό των 200μ., όπου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Ο Λάιλς, που είχε ήδη πάρει το χρυσό στα 100μ., κατέρρευσε λίγο μετά τον τερματισμό και χρειάστηκε ιατρική βοήθεια.

Λίγα λεπτά αργότερα, η ομοσπονδία στίβου των ΗΠΑ έκανε γνωστό πως δύο μέρες πριν ο Νόα Λάιλς είχε διαγνωστεί με COVID-19. Αυτός ήταν και ο λόγος που ο Αμερικανός έκανε το ζέσταμά του με ειδική μάσκα,